کاربرد الکتروژن و موتوژن چیست ؟

خوب است بدانید که الکتروموتورها یکی از مهم تین قطعات جهت ساخت دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی و خانگی محسوب می شود . وظیفه این قطعه تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی می باشد که در انواع کمپرسورها ، توربین ها ، پمپ ها ، فن ها برای ساخت انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی همچون کولرها به کاربرده می شود. در حال حاضر دو برند الکتروژن و موتوژن جز معروف ترین برندهای ایرانی الکتروموتور شناخته شده می باشند . اما اینکه کدام دینام یا الکتروموتور برای کار شما مناسب تر است ، موضوع بسیار مهمی است که ما در این مقاله به طور کامل به مقایسه الکتروژن و موتوژن پرداخته ایم .

جایگاه الکترو موتور موتوژن در ایران و جهان کجاست ؟

مهم ترین نکته در مورد مقایسه الکتروژن با موتوژن این است که نسبت به دیگری برنددهای ایرانی تجربه و سابقه ی بیشتر دارد. این برند از سال 1355 طبق بروزترین تکنولوژی ها الکتروموتورهای پیشرفته ای تولید می کند لازم به ذکر است که رنج تولیدات الکتروموتور موتوژن تنوع بیشتری داشته و توانسته در جایگاه ویژه ای در صنعت تولید دینام قرار بگیرد .

انواع الکتروموتور برند موتوژن می توان به الکتروموتورهای سه خازن موتوژن ، الکتروموتورهای دو خازن موتوژن و الکتروموتورهای سه فاز اشاره کرد . باید بگوییم که این برند درحوزه ی تولید کولرهای آبی بسیار خوش درخشیده است .

از آنجایی که این الکتروموتور ها بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و تولید می شود ؛ بنابراین حتی در صادرات نیز از جایگاه خوبی برخوردار شده است . به طور کلی می توان گفت که الکتروموتور موتوژن یک برند بزرگ و معتبر در ایران و خارج از کشور می باشد . قابل ذکر است که این برند هر ساله جوایز زیادی کسب از اتحادیه اروپا را دریافت می کند . پس تا به اینجا متوجه شدید که موتوژن ها در ایران و جهان پذیرفته شده است .

جایگاه الکتروموتور الکتروژن در ایران و جهان کجاست ؟

خط تولید برند موتوژن با کمک دستگاه های آلمانی آغاز شد. برند الکتروژن هم به نوبه ی خودش از جایگاه ویژه ای در صنعت تولید دینام و الکتروموتورهای با کیفیت و پیشرفته برخوردار شده است .

شرکت الکتروژن همانند موتوژن محصولات خود را صادر کرده و هم در داخل و هم در خارج از کشور بسیار شناخته شده است . البته تجربه و سابقه ی الکتروژن کمتر از موتوژن بوده اما در حال حاضر بسیار طرفدار دارد . انواع الکتروموتور صنعتی و خانگی اشاره کرد. که کاربرد زیادی هم برای کسب و کارها داشته است .

آشنایی با ویژگی های فنی الکتروموتور الکتروژن 

الکترو موتور های الکتروژن دارای فناوری به روز ، تجهیزات کامل و سیستم دقیق کنترل بوده و در بازه زیادی از توان 0.05 تا 45 کیلو وات تولید می شود . البته بسته به سفارش مشتری  در توان های بالاتری تولید خواهد شد .

لازم به ذکر است که کلیه ی الکتروموتورهای الکتروژن دارای درجه حفاظت ip55 و همچنین کلاس حرارتی f شده اند . منظور از حفاظت ip55 این است که تجهیزات الکتریکی در برابر آلاینده ها ، مواد شیمیایی ، رطوبت و ضربه از خود مقاومت بالایی نشان می دهند . منظور از لاس  حرارتی f هم این است که الکتروموتور تولیدی در تا رنج دمای 125 درجه سانتیگراد ، مقاوم می باشد.

خوب است بدانید که برند الکتروژن الکترو موتورهای سه فاز را از 0.06 کیو وات تا 18.5 کیلووات با پوسته آلومینیومی تولید می کند . لازم به ذکر است که دور این الکتروموتورها 1000 ، 1400 ، 3000 دور بر دقیقه می باشد . علاوه بر این ، شرکت الکتروژن ، الکتروموتورهای چدنی را از 22 تا 45 کیلو وات با 1400 دور بر دقیقه را هم تولید می کند . که در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی ها ی فنی الکتروموتور موتوژن را بیشتر بشناسید

الکتروموتور موتوژن  با پوسته آلومنیوم با توان 18.5 کیلو وات تولید می شود. البته پر فروش ترین محصولات این شرکت الکتروموتورهای چدنی با توان 400 کیلو وات می باشد . قابل ذکر است که بیشترین مصرف الکتروموتور موتوژن در دوره های 1450 دور و 3000 دور می باشد . از جمله مزیت های برند موتوژن ساخت الکتروموتورهای سه فاز با دور 750 سه فاز می باشد که از این نظر در حوزه تولیدات داخلی رقیبی ندارد.

این الکتروموتورها در محدوده فریم سایز 56 الی 160 سانتی متر ساخته می شوند اما الکتروموتور موتوژن در فریم سایز های 100 الی 355 سانتی متر در بازار جهانی موجود می باشد . تا این قسمت از مقایسه الکتروژن توانستیم با ویژگی های هر دو آشنا شویم . اکنون نوبت مزایای آنهاست .

مزایا الکتروموتور الکتروژن چیست ؟ 

مزیت های الکترموتور الکتروژن ، می توان به استاندارد بودن و تولید شده بر اساس  تاییدیه های اتحادیه های جهانی و همچنین استفاده از قطعات با کیفیت و مرغوب اشاره کرد. علاوه براین ها ، می توان گفت که در دسترس بودن الکتروموتور الکتروژن در سراسر ایران و قیمت مناسب از دیگر مزیت های این برند محسوب می شود.

مزایای الکتروموتور موتوژن چیست ؟

حال که با مزایای الکتروژن آشنا شدید نوبت به مزایای موتوژن می باشد . برند موتوژن شهرت جهانی داشته و از سوی اتحادیه تاییدیه های متعددی دریافت کرده است . الکتروموتورهای موتوژن دارای برچسب c می باشند . این موضوع نشان دهنده آن است که محصولات این شرکت انرژی کمی مصرف می کنند . از دیگر مزیت های الکتروموتوژن ها می توان به ماندگاری بسیار بالا ، استفاده از تجهیزات با کیفیت و به روز ، قطعات درجه یک ، مرغوب و استاندارد اشاره کرد.