مقایسه قیچی شارژی باغبانی با قیچی دستی 

به طور خلاصه می توان گفت که قیچی شارژی باغبانی از نیروی الکتریسیته موجود در باطری ها و انتقال آن به موتور دستگاه نیرو می گیرد ولی قیچی دستی نیرو خود را عضلات و تاندون های دست . قیچی هرس شارژی اختراع جدیدی ست که ضمن افزایش چمشگیری سرعت کار و بهره وری باعث حفاظت از دستان شما در برابر فشار قیچی های دستی به تاندون ها دست و تاول های احتمالی می گردد.

قیچی شارژی هرس چیست ؟

آشنایی با ساختمان و مکانیسم عملکرد اجزای داخلی قیچی شارژی هرس تشکیل شده است از :  

1 – مدار کنترلگر الکترونیکی 

2 – موتور الکتریکی 

3 – گیربکس انتقال قدرت موتور به تیغه

4 – کرانویل و پینیون حرکت تیغه 

5 – ماشه و مدار الکترونیکی مربوط به آن 

6 – تیغه و فک

7 – پوسته ی و یا همان بدنه ی کلی دستگاه 

لوازم همراه قیچی شارژی نیز شامل : باطری ، شارژر ، کیف حمل و آچار می باشند 

طرز کار قیچی شارژی هرس 

پس از اتصال باطری لیتیومی به قیچی ، جریان الکتریسیته وارد مدار الکترونیکی تعبیه شده در کف دستگاه می گردد این مدار وظیفه پردازش جریان ، تقویت جریان و انتقال آن به موتور را دارد . پس از ورود جریان به موتور ، شروع به کار کرده و نیروی خود را به گیربکس کوچک کوبله شده به موتور انتقال می دهد ، در گیربکس نیروی چرخشی گرفته شده از چرخدنده خروجی موتور توسط چرخدندهای خروجی مختلف گیربکس کاهش یافته و گشتاور آن به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد در مرحله ی بعد نیروی گیربکس  به قسمت کرانویل و پینیون انتقال داده می شود که این اجزا مستقیما تیغه را به حرکت در میاورند . فرمان لازم برای شروع حرکت تیغه نیز توسط ماشه و مدار الکترونیکی متصل به ماشه صادر میگردد.

قیچی شارژی با دسته تلسکوپی مخصوص کار در ارتفاع 

از آنجاییکه قیچی شارژی  برای هرس درخت بکار میرود ، به دلیل ارتفاع بلندتر درختان نسبت به قد کاربر در بسیاری از موارد نیاز به نصب قیچی شارژی بر روی دسته تلسکوپی ارتفاع زن می باشد .

قیچی شارژی دسته بلند

یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد این است که دسته های تلسکوپی قیچی شارژی با اره شارژی نیز مشترکند بدین معنی که شما دسته ی تلسکوپی قیچی شارژی هرس را می توان برای اره شارژی استفاده کنید.

ساختار دسته تلسکوپی قیچی

دسته تلسکوپی قیچی از سه قسمت اصلی تشکیل شده

1 – قسمت ابتدایی که دقیقا مشابه با قسمت دسته ی خودد قیچی بوده و دارای محل نصب باتری و ماشه فرمان دهنده می باشد

2 – قسمت بدنه دسته که در نوع : 1 تکه 80 سانتی متر – 2 تکه 130 سانتی متر – 3 تکه 190 سانتی متر – 230 سانت و 3 متر به صورت تلسکوپی می باشد.

3 – قسمت انتهایی دسته که خود قیچی بر روی آن نصب می گردد .